Négy piros-fehér atlétánk állt rajthoz hétvégén Szentgálon a Youth Cup és Európa-bajnoki válogatónak is minősülő terep- és hegyifutó versenyen. Az U18-as leányok 7,5 km-es távján Gombár Zoé kiváló versenyzéssel a második helyen ért célba, míg Lőcse Hanna az ötödik helyet szerezte meg. Az U20-asok ezen távján Lövei Vanda végzett a dobofót jelentő harmadik pozícióban, míg az U18-as fiúknál Pocsai Levente negyediként szelte át a célvonalat.

Eredményével Gombár Zoé bekerült a válogatott Youth Cup keretbe, azonban Sky Youth Cuppal azonos időpont miatt utóbbin indul majd, míg Lövei Vanda és Pocsai Levente az U20-as Hegyi Eb keretbe kapott meghívót.

Országos Hegyifutó Félmaratoni Bajnokság 2024 és nyílt hegyifutó/terepfutó verseny - Szentgál