Összefoglaló 2016. október 26., szerda

EK: Good Angels Košice - Aluinvent DVTK 82-67

Rendkívül kiélezett, fordulatos, változatos mérkőzést játszott Kassán szerdán este az Aluinvent DVTK az Európa Kupában. A lányok bár vereséget szenvedtek, egyáltalán nem vallottak szégyent, hiszen az utolsó negyedet leszámítva végig partiban voltak a csodás atmoszférájú Good Angels Arénában. Rasheed és Jovanovic remekeltek, ketten együtt 44 pontot dobtak, de Szécsi is remek formában játszott.

Csordulásig telt csarnokban, mintegy 100 vendégszurkoló előtt kezdődött meg az Aluinvent DVTK első idei Európa Kupa mérkőzése Kassán. A Diósgyőr szurkolói remek hangulatot teremtettek, de a hazaiak is kitettek magukért. Igazi ünnepe volt ez a kosárlabdának.

Maikel López a Czank, Robertson-Warren, Jovanovic, Rasheed, Szécsi kezdőötöst küldte pályára. Az első negyed Jurcenkova kosarával indult (2-0). 2. perc: Jovanovic Szécsi passzából közelről volt eredményes (2-2). 3. perc: Jovanovic ismét duplából, majd büntetőből is eredményes volt (2-5), majd Jurcenkova is betalált, hasonlóan Jovanovichoz (5-5). 4. perc: Oblak és Kupcikova közelről szerzett kosarat, Rasheed büntetőből volt eredményes (9-7). 5. perc: Tomlinson egyenlített, majd Jovanovic büntetőviel a vezetést is átvette a DVTK (9-11). 6. perc: Oblak dobott be egy triplát (12-11), majd Jurcenkova szerzett egy pontot (13-11). 7. perc: Szécsi tripla (13-14). 8. perc: Kupcikova és Baugh is szerzett egy-egy kosarat (16-14). A negyed végén még Baugh és Rasheed volt eredményes (18-17).

A második negyed Allen és Stehlikova kosaárval indult (22-17), majd következtek a Diósgyőr percei. Amíg a hazaiak csak büntetőt dobtak, addig Robertson-Warren és Jovanovic is megrázta magát (23-23) 15. perc: Jovanovic és Jurcenkova volt eredményes (24-24).16. perc: Tomlinson szerzett két pontot, de Balintova egymás után kétszer is eredményes volt (28-26). 17.-18. perc: Oblak dobott be egy triplát, Rasheed és Balintova pedig egy-egy duplát (33-28). 19. perc: A DVTK pontatlan volt a palánk alatt, a labdavesztésekből kétszer is megindultak a hazaiak, mind a kétszer be is dobták a ziccert (37-28). 19. perc: Rasheed dobhatott két büntetőt (37-30). 20. perc: Jovanovic és Rasheed értékesített egy-egy duplát, de a Kassa is pontosan célzott közelről, Baugh és Kupcikova volt eredményes (41-34).

A harmadik negyed Szécsi hárompontosával kezdődött, majd Jurcenkova is dobott egy duplát (43-37). 22. perc: Ismét Jurcenkova dupla, Rasheed egy triplával válaszolt rá (45-40). 23. perc: Szécsi dupla, már csak három pont a különbség (45-42). 24. perc: Balintova a palánk alól szerzett kosarat (47-42), Allen pedig büntetőket dobhatott (48-42). 25. perc: Újabb Rasheed tripla (már 17 pontos), ugyanakkor egyre több a szabálytalanság a mérkőzésen, ezért ritkán alakul ki folyamatos játék (48-45). 26. perc: Robertson-Warren dobhatott két büntetőt, az egyik sajnos kimaradt (48-46). A hazaiak időt kértek.  Újabb diósgyőri büntetők, Rasheed dobott be egyet (48-47). 27. perc: Egy hazai hárompontos után Robertson-Warren ismét büntetőből volt sikeres (51-49), majd Jovanovic közeli kosarával egyenlített a DVTK (51-51), egy büntetővel (szintén Jovanovic) pedig már a vezetést is átvettük (51-52). 28. perc: Janoscikova középtávolról dobott kosarat (53-52). 29. perc: Baugh kétszer egymás után is sikeres volt közelről, Szécsi kosarainak köszönhetően büntetőkből zárkózott újra a DVTK (57-54). 30. perc: Zirkova a palánk alól dobott kosarat (59-54).

Ötpontos hátrányban kezdődött az utolsó játékrész. Jurcenkova dobta az első kosarat (61-54). 33. perc: Szécsi és Rasheed is duplát dobott, de a hazaiak is szereztek négy pontot (65-58). 34. perc: Rasheed újabb kosarával (22 pontnál jár) ismét csökkent kicsit a hátrány (65-60). 35. perc: Stehlikova is eredményes volt (67-60) de Szécsi és Balintova is dobott egy-egy triplát (70-63), majd Rasheed büntetőből megszerezte 23. és 24 pontját is (70-65). 36. perc: Balintova faulttal együtt volt eredményes közelről (73-65). 37. perc: Újabb Rasheed kosár, hihetetlen ez a lány (73-67), sajnos az ellenfél is betalált (75-67). 38. perC: Jurcenkova dupla (77-67). Az utolsó percben tíz pontos hátrányt nagyon nehéz ledolgozni, de a lányok megpróbálták. Czank hárompontos kísérlete sajnos kimaradt, Oblaké bement (80-67). Allen még bedobott két büntetőt (82-67).

A diósgyőri lányokat nem érheti egy rossz szó sem, hiszen nagyon erőszakosan, helyenként látványosan is játszottak a szép számú közönség előtt. A DVTK szurkolói a találkozó végén elénekelték a Himnuszt, majd a vereség ellenére is közösen ünnepeltek a lányokkal.

A két csapat között ma nem volt ekkora különbség, de semmi gond, fogunk még ezzel a kassai csapattal hazai pályán is találkozni, így lesz lehetőség a visszavágásra.

Szombaton a BEAC ellen idegenben lép pályára  az Aluinvent DVTK, jövő héten csütörtökön pedig következhet az Olympiakos elleni első hazai Európa Kupa mérkőzés.

Női kosárlabda Európa Kupa D csoport, 1. forduló

Good Angels Košice - Aluinvent DVTK 82-67 (18-17, 23-17, 18-20, 23-13)

A találkozó részletes jegyzőkönyve ide kattintva olvasható.

Peter Jankovic: - Nagyon elégedett vagyok a győzelemmel. Fontos volt ez a mérkőzés az Európa Kupa szereplésünk szempontjából. A győzelmünk kulcsa megítélésem szerint az, hogy a padról jövő játékosaink sok támogatást tudtak nyújtani a kezdőjátékosoknak. A végén is megmaradt az erő  a pontos befejezésekre.

Maikel López: - Előzetesen is tisztában voltunk a kassai csapat erősségeivel, nagyon koncentráltan játszottunk a mérkőzés elejétől. Öt-hét pontos távolságon belül tartottuk őket a találkozó nagy részében. A kihagyásainkat könnyen ki tudták használni a rutinos kassai játékosok. Minden játékosom megtette a tőle telhetőt, az utolsó percekre kialakult nagy különbség annak köszönhető, hogy próbáltuk minél hamarabb befejezni a támadásainkat.

2016. december 15., csütörtök
16:00 (közép-európai idő szerint: 18:00) Yakın Doğu Üniversitesi - Aluinvent DVTK