A Miskolci Judo Club 2012. év elején alakult 3 edzővel 75-80 judós gyerekkel és fiatal versenyzővel. Az eltelt időszakban a klub 8 világverseny aranyérmet és 4 világverseny érmet nyert. Az eredmények között van több, mint 600 érem különböző hazai és nemzetközi versenyeken, kétszer a „HÓNAP  MŰHELYE” cím, tízszer Magyarország jó tanulója-jó sportolója, valamint Borsod megye jó tanulója-jó sportolója cím. A klub kiemelkedő sportolója Gercsák Szabina, aki több remek eredmény között ifjúsági olimpiai bajnokságot nyert Nanjingban, junior Európa-és Világbajnok, U23-as Európa bajnok, és a felnőtt Európa Bajnokság bronzérmese. A klub folyamatosan az országos rangsor élmezőnyében, az első tízben található.

A DVTK együttműködési megállapodást kötött a Miskolci Judo Club-bal és 2018. augusztus 1-től az egyesület neve DVTK-Miskolci Judo Club lett.