Beharangozó 2023. december 8., péntek

Szombaton Sopronban lép pályára a DVTK HUN-Therm

Újabb rangadó következik a bajnokságban, december 9-én, szombaton Sopronba utazik csapatunk, hogy a címvédő Sopron Basket együttesével csapjon össze. A mérkőzést az M4 Sport+ élőben közvetíti majd, a találkozó 19 óra 15 perckor kezdődik.

Tippmix Női NB I. A-csoport 8. forduló

2023. december 9., szerda (Miskolc, DVTK Aréna)
19:15 Sopron Basket - DVTK HUN-Therm

Mérkőzés információk

Helyszín

Novomatic Aréna
9400 Sopron, Lackner Kristóf u. 48.

Közvetítés

A találkozót az M4 Sport+ élőben közvetíti majd.

Ellenfél-leső

A Sopron a magyar bajnokság címvédőjeként az idei szezonban anyagi helyzetére vonatkozóan visszalépett a nemzetközi kupában való indulástól, és egy megfiatalított, többségében magyar játékosokra épülő kerettel indult neki az idei pontvadászatnak. Fegyverneky Zsófia, Jelena Brooks, Határ Bernadett és Turner Yvonne mellett Böröndy Vivien is maradt Sopronban, míg Papp Klaudia a Vasasból igazolt Sopronba. Fiatal vonalon maradt a Varga Alíz - Sitku Zsuzsanna páros, míg Czukor Dalma Olaszországba távozott. Erősítésként érkeztek a Toman-testvérek, Réka és Dóra, valamint a soproni utánpótlás-akadémiáról több tehetséges játékost is a felnőtt csapathoz hívott Gáspár Dávid vezetőedző. Légiósposzton a Győrből jól ismert Beatrice Mompremier érkezett, mellette a fiatal tehetség, Jovana Jevtovic is Sopronba szerződött.

A Sopron felemásan kezdte az idei bajnokságot, négy győzelme mellett már két veresége is van az idei kiírásban. A nyitófordulóban bombameglepetést okozva a TFSE-MTK hosszabbításban győzte le őket, ezután viszont helyreállt a világ rendje, sorrendben a Vasas, a BEAC és a Cegléd is fejet hajtott Gáspár Dávid csapata előtt. Az évad első igaz irangadóján rendkívül magabiztos játékkal győzték le hazai pályán a Pécset 79-53 arányban, a legutolsó fordulóban viszont hasonló pofonba szaladtak bele Szekszárdon, 86-71-re győzte le őket a tolnai alakulat.Jelenleg - egy mérkőzéssel kevesebbet játszva - negyedik helyen állnak a tabellán.

A tavalyi szezonban a bajnokságban és az Euroligában is két-két alkalommal találkoztak a csapatok. A két soproni mérkőzés eléggé rossz emlékű számunkra, sem a bajnokságban (74-51), sem a nemzetközi kupában (75-65) nem tudtuk elkapni a Sopront. Az első DVTK Arénában rendezett mérkőzésen aztán fantasztikus meccsen revansot vettünk (77-75), de a bajnokságban bevette a Sopron a diósgyőri erődöt is. (48-65)